Porady

Prawidłowy demakijaż

Nieprawidłowo wykonany demakijaż uniemożliwi, nawet najlepszym i najdroższym kosmetykom,  prawidłowy proces wchłaniania się substancji odżywczych w skórę twarzy. Może doprowadzić też do rozszerzenia ujść gruczołów łojowych. 

Etapy prawidłowego demakijażu:

Etap 1. Nałóż oliwkę do mycia twarzy (jeśli preferujesz).

Etap 2. Umyj twarz preparatem myjącym.

Etap 3. Zastosuj tonik. 

Etap 4. Nie czekaj aż tonik wyschnie  –  zacznij wklepywać krem na lekko wilgotną twarz. Dzięki temu wniknie on głębiej w  skórę.

Czym jest bariera hydrolipidowa?

Bariera lipidowa to warstwa ochronna skóry, która zbudowana jest z wody i mieszaniny wielu substancji. Ich proporcje i skład zmieniają się wraz z wiekiem i zmianami patologicznymi skóry. Ta mieszanka tworzy tzw. płaszcz lipidowy, który chroni naszą skórę przed nadmierną utratą wody (w związku z działaniem promieni UV i innych czynników zewnętrznych). Dzięki warstwie hydrolipidowej powierzchnia Twojej skóry jest odpowiednio nawilżona i odżywiona, a co za tym idzie﹘dobrze pełni swoje funkcje fizjologiczne. 

Jak możesz sama zdiagnozować kondycję Twojej bariery hydrolipidowej?

Jeśli po umyciu Twoja skóra jest choć trochę ściągnięta i sucha, a Ty odczuwasz dyskomfort, potrzebujesz WZMOCNIENIA warstwy hydrolipidowej. Nie nakładaj na noc kremu. Jeśli o poranku nadal odczuwasz suchość, ściągnięcie i dyskomfort , to znaczy, że potrzebujesz ODBUDOWY warstwy hydrolipidowej.

Jakie czynniki wpływają na uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego:

  • agresywne złuszczanie naskórka,
  • używanie mydła do higieny twarzy,
  •  demakijaż preparatami wysuszającymi skórę,
  • w okresie letnim nadmierna ekspozycja na działanie słońca (promieniowanie UV),
  •  suche i mroźne powietrze.

Problemy związane z uszkodzeniem bariery hydrolipidowej skóry twarzy pojawiają w następującej kolejności:

  1. Uczucie suchości.
  2. Uczucie ściągania skóry.
  3. Łuszczenie naskórka.
  4. Ścieńczenie skóry twarzy w wyniku odwodnienia.
  5. Uwidaczniające się naczynka oraz zmarszczki.

Mit﹘ retinol substancją idealną dla każdego.

W ostatnich latach retinol stał się niezwykle popularny, jest pochodną witaminy A ( zwaną  „witaminą młodości”). Sam w sobie jest skuteczną substancją – złuszcza zrogowaciały naskórek, odsłaniając zdrowszą, bardziej nawilżoną, wygładzoną skórę. Jednak nie jest  dla każdego i nie zawsze powinno się go stosować (jednym z  przeciwwskazań jest ciąża). Nie każdy ma świadomość, że na zastosowanie retinolu (i innych silnie złuszczających preparatów) trzeba skórę odpowiednio przygotować. Zaczynamy od zastosowania  retinolu o niższym stężeniu i  wzmocnieniu bariery hydrolipidowej. Tylko zdrowa skóra zareaguje odpowiednio – szybszą regeneracją i lepszymi efektami zabiegowymi. Skóra z uszkodzoną barierą hydrolipidową – ulegnie większym uszkodzieniom, mimo początkowej, pozornej poprawie. Innych zabiegów złuszczających nie należy nadużywać z tych samych powodów.

Terapia spersonalizowana twarzy

 

W Klinice Piękna zapewniam swoim klientkom odpowiednią, indywidualnie dobraną terapię zabiegową. Kontynuacją  tych celowych działań jest dostosowanie profesjonalnej i jednocześnie prostej pielęgnacji w domu. W trakcie tej ważnej, pierwszej wizyty przeprowadzę z Tobą wywiad, aby zebrać jak najwięcej istotnych informacji, koniecznych do spersonalizowania Twoich potrzeb.  W tym celu wykonam również komputerowe badanie skóry.

 

Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości, skoncentruję się na znalezieniu źródła problemu i skutecznym rozwiązaniu go. Głównym  założeniem jest stymulowanie skóry, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i preparatów tak, aby sam organizm produkował kolagen i rozpoczął procesy regeneracyjne. Aby zapewnić kompleksową opiekę moim klientkom, współpracuję ze specjalistami, którzy wspierają moje działania w holistycznym dbaniu o zdrowy i wspaniały wygląd.

1.

Konsultacja i wywiad

Aby przygotować spersonalizowaną terapię twarzy, poproszę Cię o wypełnienie ankiety. Znajdą się w niej pytania z następujących kategorii: żywienie, suplementacja, pielęgnacja skóry, aktywność fizyczna oraz ewentualne choroby lub dolegliwości.
2.

Badanie komputerowe skóry

Posiadając powyższe informacje, wykonam komputerowe badanie skóry twarzy. Następnie zaproszę Cię na fotel i ocenię stan Twojej skóry pod lampą.
3.

Pierwszy zabieg

Jest zabiegiem diagnozującym stan Twojej cery. Dzięki niemu zbiorę informację o tym, jak Twoja skóra reaguje na bodźce oraz jak szybko się regeneruje.
4.

Po wizycie

W ciągu 14 dni od wizyty otrzymasz ode mnie szczegółową odpowiedź na Twoje potrzeby. Co to znaczy? Przygotuję dla Ciebie spersonalizowane zalecenia pielęgnacji domowej oraz plan zabiegów w Klinice Piękna. Sporządzając go, wezmę pod uwagę Twoje oczekiwania. Ustalimy czy stawiasz na pielęgnację w domu, czy na zabiegi w gabinecie lub zaplanujemy terapię przemienną.
UMÓW WIZYTĘ

Pozostańmy w kontakcie

!!!UWAGA NOWY ADRES!!! Ul. Centralna 2R 86-031 Osielsko
PEŁEN KONTAKT