Zalecenia

Idealna ilość wypijanej wody dziennie to 30ml na 1kg masy ciała (w bilans wodny nie wliczamy kawy, czarnej herbaty czy alkoholu, ale wszelakie herbatki ziołowe tak)

W każdym posiłku powinny znajdować się warzywa i stanowić połowę porcji posiłku, obojętnie czy w postaci surówki, całych warzyw czy np zupy.

Do smażenia najlepiej sprawdza się masło klarowane bo ma wysoką temperaturę dymienia.

Oleje z: oliwek, ostropestu, siemienia lnianego, wszelkich orzechów i nasion warto spożywać bez smażenia, aby nie utraciły swoich właściwości (lub co gorsza niska temp dymienia sprawia  że wytwarzają się wolne rodniki podczas smażenia)

W trakcie terapii nie wykonuj żadnych peelingów, procesy w skórze zostały zainicjowane, a my nie powinniśmy tego procesu jeszcze bardziej przyspieszać

Twarz osuszaj najlepiej ręcznikiem papierowym (ruchem oklepującym, a nie pocierającym), jeśli występują zmiany ropne na skórze, ponieważ łatwo je wówczas roznieść ręcznikiem i nadkazić skórę

Krostek nie wyciskamy dopóki nie zrobi się „biały łepek” (bo zwiększymy stan zapalny), a po wyciśnięciu koniecznie zdezynfekować najlepiej octenisept, bo nie wysusza tak skóry

Po treningu warto albo szybko wziąść prysznic, lub jeśli nie ma takiej możliwości w krótkim czasie to stonizować skórę i wklepać krem, pot może podrażniać, wysuszać.

Treningu nigdy nie wykonujemy w makijażu, a jeśli trening odbywa się na powietrzu to należy pamiętać o filtrze UV.

Palenie papierosów, spożywanie alkoholu i innych używek skutkuje wolniejszą regeneracją i słabszymi efektami zabiegowymi

Krem dostarcza określonych składników – dlatego powinno się go zmieniać chociaż co pół roku, aby dostarczać skórze różnych składników, w zależności od pory roku i aktualnych potrzeb skóry. Dlatego jak będzie kończył się krem, dobrze jest pojawić się w gabinecie choćby tylko celem doboru odpowiedniego na dany moment.

Na zwiększenie rumienia wpływają: ostre/zbyt gorące potrawy, alkohol, zbyt gorąca kąpiel, stres, peelingi ziarniste (można raz na półtora-dwa tyg peel enzymatyczny lub kwasowy na bazie kwasu azelainowego, laktobionowego – to ważne – inne będą podrażniać), zbyt agresywne kosmetyki – należy używać łagodnych środków myjących, produktów bez zawartości alkoholu, konserwantów, barwników, środków zapachowych.

Schemat wieczorny:

Żel myjący-->płyn tonizujący, nie czekać aż wyschnie tylko od razu -->wklepać krem

Schemat dzienny:

Tonik na waciku-->krem-->filtr

Terapia spersonalizowana twarzy

 

W Klinice Piękna zapewniam swoim klientkom odpowiednią, indywidualnie dobraną terapię zabiegową. Kontynuacją  tych celowych działań jest dostosowanie profesjonalnej i jednocześnie prostej pielęgnacji w domu. W trakcie tej ważnej, pierwszej wizyty przeprowadzę z Tobą wywiad, aby zebrać jak najwięcej istotnych informacji, koniecznych do spersonalizowania Twoich potrzeb.  W tym celu wykonam również komputerowe badanie skóry.

 

Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości, skoncentruję się na znalezieniu źródła problemu i skutecznym rozwiązaniu go. Głównym  założeniem jest stymulowanie skóry, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i preparatów tak, aby sam organizm produkował kolagen i rozpoczął procesy regeneracyjne. Aby zapewnić kompleksową opiekę moim klientkom, współpracuję ze specjalistami, którzy wspierają moje działania w holistycznym dbaniu o zdrowy i wspaniały wygląd.

1.

Konsultacja i wywiad

Aby przygotować spersonalizowaną terapię twarzy, poproszę Cię o wypełnienie ankiety. Znajdą się w niej pytania z następujących kategorii: żywienie, suplementacja, pielęgnacja skóry, aktywność fizyczna oraz ewentualne choroby lub dolegliwości.
2.

Badanie komputerowe skóry

Posiadając powyższe informacje, wykonam komputerowe badanie skóry twarzy. Następnie zaproszę Cię na fotel i ocenię stan Twojej skóry pod lampą.
3.

Pierwszy zabieg

Jest zabiegiem diagnozującym stan Twojej cery. Dzięki niemu zbiorę informację o tym, jak Twoja skóra reaguje na bodźce oraz jak szybko się regeneruje.
4.

Po wizycie

W ciągu 14 dni od wizyty otrzymasz ode mnie szczegółową odpowiedź na Twoje potrzeby. Co to znaczy? Przygotuję dla Ciebie spersonalizowane zalecenia pielęgnacji domowej oraz plan zabiegów w Klinice Piękna. Sporządzając go, wezmę pod uwagę Twoje oczekiwania. Ustalimy czy stawiasz na pielęgnację w domu, czy na zabiegi w gabinecie lub zaplanujemy terapię przemienną.
UMÓW WIZYTĘ

Pozostańmy w kontakcie

!!!UWAGA NOWY ADRES!!! Ul. Centralna 2R 86-031 Osielsko
PEŁEN KONTAKT