Tropokolagen firmy GUNA

Około 40% kolagenu w ludzkim organizmie znajduje się w skórze, gdzie stanowi prawie 70% masy wszystkich białek. Kolagen jest głównym składnikiem strukturalnym skóry właściwej. Jest to białko fibrylarne, produkowane przez fibroblasty, komórki tkanki łącznej, które nie tylko je syntetyzują, ale także rozkładają. Utrzymanie równowagi między syntezą a degradacją kolagenu jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej.

*TROPOKOLAGEN TYPU I* Podczas syntezy kolagenu fibroblasty wydzielają do macierzy zewnątrzkomórkowej tropokolagen typu I, który w postaci potrójnej helisy stanowi prekursor dojrzałego kolagenu. Dojrzałe włókna kolagenowe w macierzy zewnątrzkomórkowej tworzą trójwymiarową sieć, zapewniającą integralność strukturalną, elastyczność tkanek oraz wytrzymałość na rozciąganie. Z czasem włókna kolagenowe są degradowane przez enzymy z grupy metaloproteinaz. Zaburzenia równowagi między biosyntezą a biodegradacją, spowodowane starzeniem się, promieniowaniem UV czy wolnymi rodnikami, prowadzą do problemów z funkcjonowaniem skóry oraz widocznych oznak starzenia wewnętrznego i zewnętrznego.

*TROPOKOLAGEN TYPU I* jest głównym składnikiem kolagenu w organizmie. Włoska firma farmaceutyczna GUNA produkuje medyczne wyroby kolagenowe, które zawierają wyłącznie kolagen w formie TROPOKOLAGENU TYPU I, identycznego z tym, który jest syntetyzowany przez fibroblasty. Po iniekcji tropokolagen jest włączany w strukturę sieci kolagenowej w obecności glukonianu magnezu. Stosowanie iniekcji tropokolagenu może przesunąć równowagę między biodegradacją a odbudową sieci kolagenowej, sprzyjając tej drugiej, co pomaga spowolnić procesy starzenia i przywrócić prawidłową strukturę skóry i tkanki podskórnej.

TROPOKOLAGEN W MEZOTERAPII

Włoska firma farmaceutyczna Guna S.p.a. opracowała linię medycznych produktów do iniekcji – Collagen Medical Devices, mających na celu wspomaganie leczenia bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ból ten może być wynikiem procesów starzenia się lub urazów stawów i struktur okołostawowych w układzie ruchu. Iniekcje z użyciem Collagen Medical Devices mogą nie tylko poprawić jakość włókien kolagenowych we wszystkich strukturach tkanki łącznej włóknistej, ale także przyspieszyć fizjologiczne procesy metaboliczne w tych obszarach. Sukces w leczeniu bólu poprzez regenerację włókien kolagenowych, które tworzą strukturę nośną, skłonił zespół badawczy GUNA do rozszerzenia badań na medycynę regeneracyjną i anti-aging. Okazało się, że procesy regeneracyjne stymulowane przez tropokolagen typu I oraz substancje pomocnicze zawarte we wszystkich produktach Collagen Medical Devices mogą znacząco poprawić strukturę kolagenowego rusztowania nie tylko w układzie mięśniowo-szkieletowym, ale także w skórze i tkance podskórnej. W efekcie, zastosowanie Collagen Medical Devices zostało rozszerzone z leczenia bólu w układzie ruchu na medycynę estetyczną w różnych obszarach ciała.

WŁAŚCIWOŚCI PREPARATÓW CMDs I ICH ZASTOSOWANIE W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

- *Regeneracja skóry* – nawilżenie, poprawa gęstości i elastyczności skóry w przypadku zwiotczenia lub uszkodzeń związanych z wiekiem czy fotostarzeniem, wsparcie leczenia blizn i rozstępów.

- *Tkanka podskórna* – wsparcie redukcji lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.

- *Mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi* – poprawa napięcia i tonusu mięśni.

- *Mięśnie żucia (żwacze)* – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) oraz redukcja bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy i głowy

- *Skóra głowy* – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, lepsze unaczynienie skóry, stymulacja brodawek włosa do prawidłowej funkcji.

Terapia spersonalizowana twarzy

 

W Klinice Piękna zapewniam swoim klientkom odpowiednią, indywidualnie dobraną terapię zabiegową. Kontynuacją  tych celowych działań jest dostosowanie profesjonalnej i jednocześnie prostej pielęgnacji w domu. W trakcie tej ważnej, pierwszej wizyty przeprowadzę z Tobą wywiad, aby zebrać jak najwięcej istotnych informacji, koniecznych do spersonalizowania Twoich potrzeb.  W tym celu wykonam również komputerowe badanie skóry.

 

Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości, skoncentruję się na znalezieniu źródła problemu i skutecznym rozwiązaniu go. Głównym  założeniem jest stymulowanie skóry, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i preparatów tak, aby sam organizm produkował kolagen i rozpoczął procesy regeneracyjne. Aby zapewnić kompleksową opiekę moim klientkom, współpracuję ze specjalistami, którzy wspierają moje działania w holistycznym dbaniu o zdrowy i wspaniały wygląd.

1.

Konsultacja i wywiad

Aby przygotować spersonalizowaną terapię twarzy, poproszę Cię o wypełnienie ankiety. Znajdą się w niej pytania z następujących kategorii: żywienie, suplementacja, pielęgnacja skóry, aktywność fizyczna oraz ewentualne choroby lub dolegliwości.
2.

Badanie komputerowe skóry

Posiadając powyższe informacje, wykonam komputerowe badanie skóry twarzy. Następnie zaproszę Cię na fotel i ocenię stan Twojej skóry pod lampą.
3.

Pierwszy zabieg

Jest zabiegiem diagnozującym stan Twojej cery. Dzięki niemu zbiorę informację o tym, jak Twoja skóra reaguje na bodźce oraz jak szybko się regeneruje.
4.

Po wizycie

W ciągu 14 dni od wizyty otrzymasz ode mnie szczegółową odpowiedź na Twoje potrzeby. Co to znaczy? Przygotuję dla Ciebie spersonalizowane zalecenia pielęgnacji domowej oraz plan zabiegów w Klinice Piękna. Sporządzając go, wezmę pod uwagę Twoje oczekiwania. Ustalimy czy stawiasz na pielęgnację w domu, czy na zabiegi w gabinecie lub zaplanujemy terapię przemienną.
UMÓW WIZYTĘ

Pozostańmy w kontakcie

!!!UWAGA NOWY ADRES!!! Ul. Centralna 2R 86-031 Osielsko
PEŁEN KONTAKT